Nákup a prodej bytů bude většina lidí řešit zase až po prázdninách. Komu by se taky chtělo chodit na prohlídky, když je v Praze hic. Lepší jet na dovolenou nebo do biotopu v Radotíně.

Opak je pravdou. Dnešní doba nahrává aktivním zájemcům, kteří ve svém snažení nikdy nepolevují.

Jeden známý mi řekl, že vůbec nejúspěšnější dražba se mu povedla na Štědrý den, dražil sám. U nákupů to je podobné. Zatímco v září může projevit zájem o prohlídku zajímavého bytu 5 lidí v jednom dni, v srpnu to může být jen jeden za celý měsíc.

U pronájmů budou čísla ještě vyšší, protože tisíce pronajímatelů pronajímají krátkodobě přes Airbnb a počet bytů k dlouhodobému pronájmu na trhu ubývá.

Méně zájemců = vyšší šance vyjednat si lepší cenu

V létě je déle vidět, prohlídky bytů a současně i lokalit mohou probíhat i pozdějiCeny bytů v Praze raketově vzrostly, ale to neznamená, že ceny v inzerátech jsou konečné.

Horké léto spolehlivě prověří tepelně-izolační vlastnosti domu

Kvalita střešních izolací nebo jejich úplná absence udělá z bytu saunu. Právě teď máte příležitost to zjisit.

S realitními makléři se jednodušeji domluvíte na večerních prohlídkách, protože i oni mají obvykle méně zakázek, než v jiných měsících. Pokud je i makléř na dovolené, sjednejte si prohlídku bytu jako první, hned jak se vrátí. Každý den i hodina navíc nahrává dalším zájemcům. Dobu čekání můžete strávit vlastní přípravou. Než půjdete na prohlídky nemovitostí, ověřte si nejdříve financování.

V době velkého převisu poptávky nad nabídkou doporučuji, investujte svůj čas do hledání bytu v době „okurky“, když ostatní chodí k vodě, vyplatí se to.

30.7.2018, Pavla Temrová
Certifikovaná realitní makléřka, reference klientů

Řešíte prodej /nákup nemovitosti v Praze?
Zavolejte mi. Tel 602 306 045 pavla@temrova.cz

realitní makléřka pro prahu a okolí