V dnešním příspěvku jsem pro vás připravila seznam vybraných praktických odkazů, které jistě oceníte při prodeji, nákupu nebo hledání nemovitostí.

V mnoha případech se jedná o bezplatné nástroje, které můžete sami začít ihned využívat. Nástrojů je opravdu mnoho, ale je důležité s nimi umět pracovat (třeba cenové mapy) a zasadit je do správných souvislostí, proto je zde neuvádím všechny.

Připraveni? Pojďme na to

.
www.zmapovano.cz
 
Porovnává jednotlivé lokality v ČR podle počtu obyvatel, migrace, přírůstků, ale také zastavěná plochy v lokalitě.

www.znecistovatele.cz – mapa znečištění lokalit toxickými látkami, nikdy jsem netušila, že mě začne bavit chemie.. Je to moc zajímavá aplikace, se kterou pracuji, když potřebuji prodat nemovitost, protože je důležité vědět, co prodávám, abych mohla nastavit správnou prodejní strategii.

www.mapakriminality.cz
porovnává lokality z pohledu bezpečnosti, data vychází z policejních statistik. Je ale důležité porovnávat více časových úseků, protože jinak může jedna divoká akce v lokalitě (technopárty) způsobit, že ji zbytečně zatratíte..

Povodňové mapy
tato aplikace čerpá data z asociace pojišťoven. Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika, a proto si před nákupem nemovitosti VŽDY ověřte, že se dá pojistit. Je to jedna z prvních otázek, na které se ptám na schůzce s klientem

Katastr nemovitostí ,tématu jsme se věnovali v samostatných příspěvcích. Katastr je důležitý i proto, abysme si naše nemovitosti hlídali proti krádeži. Jak si ohlídat nemovitost proti krádeži?

RUIAN – Registr uzemni identifikace, adres a nemovitosti

Seznam exekutorských dražeb – Pokud chcete dražit, nemusíte sledovat desítky dražebních serverů, stačí tento jediný, kde ze zákona musí být všechny exekutorské dražby uvedeny

Seznam veřejných dražeb – to samé platí u veřejných dražeb (jeden zdroj).

Seznam nemovitostí nabízených insolvenčními správci

Seznam dlužníků v insolvenci

Seznam exekucí

Knihovna zákonů – NOZ, OZ, stavební zákon, ZOK, na jednom místě s vyhledávačem, super!

Vývoj cen bytů, data z českého statistického úřadu

Výpis z bankovního registru (BRKI)

Výpis z nebankovního registru (SOLUS)

Poslední dva odkazy jsou hodně důležité, když kupující žádají o úvěr v bance. Ze své praxe mohu říci, že banky stále zpřísňují kritéria pro schválení úvěrů a pokud má někdo „škraloup“ v podobě zapomenutého dluhu, což se dá z registrů vyčíst, je dobré ho před žádostí o hypotéku doplatit. Tomuto tématu jsem se věnovala v článku tady.

Pavla Temrová
Certifikovaná realitní makléřka,
Reference klientů

Řešíte prodej /nákup nemovitosti v Praze?
Zůstaňme ve spojení. Tel 602 306 045 pavla@temrova.cz

realitní makléřka pro prahu a okolí

kniha

Právě vyšla nová kniha
Realitní kuchařka 2020
Více