Pomáhat klientům prodat s maximálním ziskem a chránit je před problémy, škodami, pokutami, o kterých často ani sami neví. Poctivý makléř cítí zodpovědnost.

S velkým zájmem se účastním realitních kurzů po celé České republice. Ať už pod hlavičkou nezávislých institucí nebo čistě soukromých firem. (O kurzu ke zkoušce odborné způsobilosti jsem psala tady).

Většina z nich se zaměřuje na obchod, právo, marketing. Stavebně-technickým oblastem a práci v terénu se v širších souvislostech nevěnuje žádný, tedy kromě jednoho.

Nový certifikační kurz „Prověřená nemovitost“ pro realitní makléře pochází z dílny společnosti Comfort space, která patří mezi auditory v oblasti energetiky a technického stavu nemovitostí. „Naším cílem jej rozvíjet a podporovat všechny odborníky v realitním světě, kteří si uvědomují, že prodej nemovitosti je v podstatě prodej technologického stavebního komplexu, který obnáší řadu informací a technického pojetí, které je třeba každému zákazníkovi umět profesionálně zkontrolovat a odprezentovat“, říká Luděk Lošťák ředitel společnosti a autor kurzu.

Účastníci kurzu tak mají možnost naučit se pro své klienty zpracovat průkaz energetické náročnosti (PENB) a pomoci jim se zajištěním inspekce nemovitosti.

V porovnání s ostatními kurzy hodnotím pozitivně připravené tištěné podklady, ke kterým se budu ráda vracet. Teoretická část kurzu by mohla trvat déle a jít ještě do větší hloubky, ale kvalita materiálů a penzum informací v nich uvedený to dohání.

Poctivý makléř nic neskrývá

Pokaždé se snažím prodávajícím vysvětlit, že skrývat případné problémy se jim nevyplatí, protože kupující se mohou bránit zpětně a někteří i zcela účelově. O tom jsem psala tady. 

Pěkně to „načančat“ je málo

Opravdová hodnota realitního makléře spočívá ve schopnosti řídit rizika spojená s prodejem, umět předvídat scénáře, které mohou nastat během prodeje i pak.

V Příštím článku se podělím o zkušenost mladé slečny, která si koupila dům přímo od majitele bez účasti realitky. Po necelém měsíci ji doslova začal padat na hlavu. Chystá se tak uplatnit nárok za skryté vady, což lze až 5 let od prodeje. Bývalému majiteli se tak úspora realitní provize s velkou pravděpodobností prodraží.

 

Autor: Pavla Temrová
Certifikovaná realitní makléřka, reference klientů

Specialista na prodej bytů a domů v Praze
Kontakt Tel. 602 306 045 pavla@temrova.cz

realitní makléřka pro prahu a okolí